9 та 10 листопада 2018р. Шаляпіна О.Г. - вчитель англійської мови Козелецької гімназії №1 відвідала другий міжнародний форум викладачів англійської мови "Partners in Learning. Partners in Teaching", який проходив на базі Київського Національного Торгівельно-економічного університету
31 жовтня 2018 р. Людмила Павленко - директор Козелецької гімназії #1, Валентина Сорока - заступник директора, Олена Приходьон - учитель інформатики стали учасниками Всеукраїнської науково-практичної конференції "Соціалізація обдарованого учня..."
, організованої Інститутом обдарованої дитини НАНУ. Найбільше сподобалися такі тренінги та доповіді :"Педагогічні умови соціалізації обдарованих учнів засобами інтернет-технологій", "Управління конфліктами в освітньому середовищі", "Цінні ідеї, що покращують якість освіти ЗЗСО".
15.10.2018р. Учителі Козелецької гімназії беруть участь у Першому освітньому festi "TOGETHER", що проходить у м.Чернігові.
Шоста міжнародна науково-методична конференція
“Національна розмова: розвиток медіаграмотності в Україні”.
20-21 квітня у Києві відбулась міжнародна конференція з розвитку медіаграмотності, участь в якій взяла делегація освітян Чернігівської області. Організаторами конференції виступили Міністерством освіти та науки, USAID, Академія української преси за підтримки міжнародної громадської організації Internews та Deutsche Welle Academie.
На відкритті конференції посол США в Україні Марі Йованович зазначила, що потрібно вміти захищатися. Коли ми говоримо про фейкову інформацію, частіше маємо на увазі новини. Всі ми повинні виробити навички для того, щоб критично оцінювати все те, що ми отримуємо, все те, що до нас надходить. Недостатньо просто визначити фейкові новини. Викладачі мають навчити критично мислити.
Заступник Міністра освіти та науки Павло Хобзей наголосив на важливості навчати ще з дитинства навичкам виокремлювати неправдиву інформацію з інформаційного потоку. Він зауважив, що з початком реформи української школи, яка розпочнеться з перших класів в 2018/2019 навчальному році, планується компетентнісне навчання, яке передбачає, навчатися здобувати знання, а не отримують готові. В тому числі розвиваються такі навички, як критичне мислення, яке є необхідною складовою медіаграмотності. Це особливо важливо з огляду на те, що в освіті та вихованні діє принцип наслідування тих цінностей та ставлення, яке має старше покоління.
Валерій Іванов, президент АУП навів факти про розвиток медіаосвіти в Україні. Проект з розвитку медіагрмотності впроваджується в Україні з 2010 року. За цей час було проведено 11 шкіл медіаосвіти та медіаграмотності, у 500 школах впроваджено навчання медіаграмотності, підготовлено 7 навчальних програм, 8 підручників і посібників. Через різні форми навчання базові знання про медіаграмотність отримали біля 90 тисяч українських вчителів.
21 квітня працювало 6 секцій. Під час пленарних засідань у секції «Медіаосвіта в середній школі» Павленко Людмила Іванівна, директор Козелецької гімназії №1, виступала з доповіддю «Запровадження курсу «Медіакультура особистості» як засіб розвитку громадянських компетентностей учнів».