Районний інтегрований науково-практичний семінар учителів природознавства, біології та екології
13 лютого 2015 року на базі Козелецької гімназії №1 проведено районний інтегрований науково-практичний семінар учителів природознавства, біології та екології на тему: «Застосування активних форм і методів навчання як один із шляхів формування пізнавальних інтересів учнів у процесі викладання предметів природничого циклу ». Учасниками семінару, крім учителів природознавства, біології та екології району, були методист РМК відділу освіти Козелецької РДА Світлана Чередниченко , кандидат біологічних наук, молодший науковий співробітник відділу природної флори Національного ботанічного саду іменні М.М. Гришка НАН України Олександр Рак.
Після відкриття семінару методистом РМК Світланою Чередниченко із презентацією роботи гімназії та системою роботи вчителів природничих дисциплін ознайомила директор гімназії Людмила Павленко . Потім для учасників семінару були проведені три майстер- класи – з природознавства у 5 класі, вчитель Інна Пенська, «Вода на Землі. Властивості води. Три стани води. Колообіг води», з біології у 6-Б класі, вчитель Алла Павлова, «Плід. Поширення плодів», з екології у 11 класі, вчитель Вячеслав Щербина, «Категорія «збалансований розвиток», її еволюція. Найважливіші баланси у сфері природокористування».
Учителі біології під час проведення своїх уроків використали сукупність прийомів і підходів, що відображали активні форми і методи навчання тобто взаємодію учнів і вчителя , за якої вони взаємодіють один з одним під час уроку і учні тут не пасивні слухачі, а активні учасники уроку. Після цього гості взяли участь у семінарсько-практичному диспуті «Науково-дослідницька робота з екології» за участю Олександра Рака, який наголосив , що співпрацює з навчальним закладом щодо написання дослідницьких робіт та готовий співпрацювати надалі з учителями біологами Козелецького району.
На завершення семінару присутні переглянули позакласний захід підготовлений вчителями біології «Я люблю біологію!», де учні гімназії показали свої знання з предмету. Підвівши підсумки, педагоги району висловили свої побажання щодо відвідування Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України з метою підвищення науково-практичної діяльності педагогів.
Інна Пенська, вчитель біології та основ здоров’я
Козелецької гімназії №1