top of page

Наукове товариство "Ерудит"

Конференція з англійської мови

 

      17 листопада 2016 року до Ніжинського обласного педагогічного ліцею завітали на науково-практичну конференцію «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ: ДОСВІД МИНУЛОГО - ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ» 64 учасники з Києва, Броварів, Бобровиці, Козельця, Чернігова, Ніжина, Канева, Ніжинського та Прилуцького районів. Конференція відбулася за ініціативи та підтримки Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді», факультету іноземних мов НДУ імені Миколи Гоголя у межах відзначення Року англійської мови в Україні.

     Організатори заходу ставили за мету обговорити актуальні питання та поділитися досвідом вивчення іноземної мови для підвищення ефективності освітнього процесу, розвитку інтересу до фундаментальних наук, самовизначення в професійному становленні талановитої молоді, розвитку інтелектуального потенціалу та залученню учнів, студентів і магістрантів до активної пошукової, дослідницької, творчої діяльності. 

      Серед її  учасників була вчитель англійської мови нашої гімназії – Шаляпіна Ольга Григорівна, яка підготувала роботу на тему «Крос-культурна комунікація як вид мовленнєвої компетенції» та учениця 10 класу Железко Анастасія, яка захищала роботу «Сумнів як один з видів модальності».
        За підсумками роботи всі учасники отримали електронну збірку матеріалів Конференції та відповідні Сертифікати. Робочими мовами конференції були українська, англійська, німецька, французька і навіть китайська та арабська. 
       Незабутню згадку про Ніжин залишила оглядова екскурсія містом, яке потрапило до семи чудес України. 

Учні Козелецької гімназії №1 прийняли участь у ІІ обласній природничій конференції

 27 жовтня 2016 року на базі хіміко - біологічного факультету Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка відбулася ІІ обласна природнича конференція учнівської молоді. Участь у роботі шкільної природничої конференції взяли учні 8 - 9 класів, вчителі та інші зацікавлені особи Чернігівської області.

З вітальним словом до учасників звернувся доцент ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка О. П. Третяк, декан хіміко - біологічного факультету.

У рамках конференції провели секційні засідання за результатами 9 проведених досліджень. Робота конференції відбувалася за напрямами:

1. Фізіологія рослин.

2. Мікробіологія.

3. Анатомія людини.

4. Хімія.

5. Географія.

Від Козелецької гімназії №1 учні 8 - Б класу презентували свої дослідження з секцій "Анатомія людини" та "Географія." Валентина Лобан презентувала роботу "Залежність артеріального тиску людей різних вікових груп від величини атмосферного тиску" (вчитель біології, хімії та природознавства Алла Павлова) та Олена Кравченко із роботою "Метеорологічні дослідження в селищі Козелець протягом літніх місяців" (вчитель географії Любов Гринько).

Учасники конференції обговорили актуальні питання біології, хімії та географії. Всі учні отримали дипломи та сертифікати, а також масу задоволень та спробували себе у проведеному дослідженні.

Гімназисти  взяли участь у  Третій обласній  історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді

      20 жовтня Інститут історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка спільно з ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді» та ПНЗ «Центр дитячого та юнацького туризму та екскурсій» втретє зібрав юних науковців, які досліджують історію, культуру, традиції Чернігово-Сіверського краю.   Цьогорічний захід був  присвячений 150-річчю від дня народження М.С. Грушевського.

      До участі долучилися учні 9 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста та області, учителі, керівники гуртків, які займаються науково-дослідницькою діяльністю.

Робота конференції розпочалась  пленарним засіданням у затишній залі   Чернігівського обласного художнього музею імені Г. Галагана.  З вітальним словом до учасників звернулися: директор  Інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Олександр Коваленко, директор ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді» Наталія Лещенко та заступник директора ПНЗ «Центр дитячого та юнацького туризму і екскурсій» Світлана Ушак.

      Заслухавши доповідь голови Правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професора, кандидата історичних наук Олександра  Коваленка «М.С.Грушевський і розвиток історико-краєзнавчого руху на Чернігівщині», молоді науковці розпочали роботу у секціях.

У рамках трьох секцій було заслухано 70 наукових доповідей, присвячених історії Чернігово-Сіверщини.

      Козелецьку гімназію №1 представили: учень 9 класу Богдан Стельмах, який презентував роботу на тему «Історія Свято-Троїцької церкви с. Підлісне» (учитель Ірина Чолован) та учениця 10 класу Анна Круглик із роботою «Історія Козелецької гімназії»  (учитель Тамара Вульвач).

Як підсумок, учасники заходу отримали сертифікати, які засвідчили активну участь у конференції.

Гімназисти Козелецької гімназії № 1 – переможці ІІ етапу конкурсу-захисту робіт Малої академії наук

Одним із пріорітетних завданнь Козелецької гімназії № 1 є пошук оптимальних шляхів зацікавлення учнів навчанням, підвищення їх розумової активності, спонукання до творчості, виховання учня як життєво й соціально компетентної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір і приймати відповідальні рішення в різноманітних життєвих ситуаціях, вироблення вмінь практичного і творчого застосування здобутих знань.

Учителі гімназії організовують та забезпечують науково-дослідницьку роботу зі здібними та обдарованими дітьми й беруть участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.

У Козелецькій гімназії № 1 уже 8 років працює наукове товариство «Ерудит», метою роботи якого є залучення підлітків до науково-дослідницької та експериментальної роботи. Гімназисти працюють під керівництвом своїх наукових керівників – учителів гімназії протягом одного або й декількох років, починаючи з пошуку й вибору актуальної теми дослідження, об’єкту й методів дослідження, опрацювання літератури й завершуючи оформленням результатів роботи та захистом на конкурсі.

У цьому році 9 гімназистів узяли участь в обласному конкурсі-захисті робіт МАН, з них 6 – стали переможцями. Дипломи ІІ ступеня вибороли учениця 10 класу Юлія Андряник у секції «Літературна творчість» (науковий керівник Андряник Т.А. – учитель української мови, заслужений учитель України), учениця 10 класу Катерина Радіонова в секції «Валеологія» (науковий керівник Пенська І.В., учитель біології та основ здоров’я), учениця 10 класу Вікторія Сорока в секції «Мікроекономіка та макроекономіка»(науковий керівник Сорока В.В., учитель математики). Дипломи ІІІ ступеня здобули учениця 11 класу Анна Шинкаренко в секції «Краєзнавство» (науковий керівник Вульвач Т.М., учитель історії та правознавства), учениця 9 класу Анастасія Железко в секції «Англійська мова» (науковий керівник Шаляпіна О.Г., учитель англійської мови), учень 10 класу Тимофій Німець у секції Internet-технології та WEB дизайн (науковий керівник Німець О.В., учитель математики та інформатики). Учасниками конкурсу стали учениця 11 класу Вікторія Коваленко в секції «Історія України» (науковий керівник Вульвач Т.М., учитель історії та правознавства), учень 9 класу Богдан Ткаченко в секції «Німецька мова» (науковий керівник Прима В.В., учитель німецької мови), учень 9 класу Микола Падій в секції «Мультимедійні системи, навчальні ігри та ігрові програми» (науковий керівник Приходьон О.П., учитель інформатики та технологій).

Науково-дослідницькі роботи дають юним дослідникам широкі можливості спробувати себе у науковому пошуку, побачити результативність власного дослідження, відчути радість від успіху. Юні науковці отримують безцінний досвід самостійного пошуку, досягають великої внутрішньої зрілості, набувають важливих наукових компетенцій, які потім максимально використовують, ставши студентами вищих навчальних закладів.

І етап конкурсу - захисту МАН. Відділення: комп’ютерних наук, економіки, історії

Творча робота «Любов, більша за життя»

Андряник Юлія Володимирівна,  Чернігівське територіальне відділення МАН України, Козелецька гімназія №1, 10 клас, сел.Козелець,

Керівник: Андряник Тетяна Анатоліївна,  учитель української мови та літератури,

спеціаліст вищої категорії, “учитель-методист”

Науково-дослідницькоа робота «Засоби вираження сумніву в англійській мові

(на матеріалі казки Льюїса Керрола «Аліса в країні чудес»)»

Железко Анастасія Вячеславівна Чернігівське територіальне відділення МАН України, Козелецька гімназія №1, 9 клас, сел.Козелець,

Керівник: Шаляпіна Ольга Григорівна,вчитель англійської мови Козелецької гімназії №1, спеціаліст Iкатегорії «старший вчитель»

Науково-дослідницька робота «Відокремлювані префікси дієслів як засоби словотвору (на матеріалі казок братів Грімм)»

Ткаченко Богдан Володимирович,Чернігівське територіальне відділення МАН

Козелецька гімназія №1, 9 клас

Керівник: Прима В.В., вчитель німецької та англійської мови Козелецька гімназія №1

Науково-дослідницька робота «Модифікація лінійних функцій попиту і пропозицій»

Сорока Вікторія Олександрівна,  Чернігівське територіальне відділення МАН України Козелецька гімназія № 1, 10 клас, смт. Козелець

Керівник: Сорока Валентина Володимирівна,  вчитель математики, спеціаліст вищої категорії Козелецької гімназії № 1

Науково-дослідницька робота «Захищений Інтернет-меcенджер на мові програмування JavaScript»

Німець Тимофій Олександрович,Чернігівське територіальне відділення МАН України,Козелецька  гімназія№1,  10 клас

Керівник: Німець Ольга Володимирівна,учитель математики та інформатики Козелецької гімназії №1, спеціаліст І категорії

Науково-дослідницька робота «Тести на Delphi «Опитувальник для визначення типу темпераменту людини за методикою Айзенка»»

Падій Микола Олександрович Чернігівське територіальне відділення МАН України, Козелецької гімназії №1, 10 клас

Керівник: Приходьон Олена Петрівна учитель інформатики Козелецької гімназії  № 1

Науково-дослідницька робота «Основні виклики незалежності України»

Коваленко Вікторія Вікторівна, Чернігівське територіальне відділення Малої академії наук України,Козелецька гімназія №1, 11клас, смт. Козелець

Керівник: Вульвач Тамара Миколаївна, вчитель історії та правознавства, спеціаліст вищої категорії Козелецької гімназії №1

Науково-дослідницька робота «Вплив особливостей харчування на рівень здоров'я підлітків»

 Радіонова Катерина Сергіївна, Чернігівське територіальне відділення МАН України, учениця 10 класу Козелецької гімназії №1, смт. Козелець

Керівник: Пенська Інна Володимирівна – учитель біології та основ здоров’я Козелецької гімназії №1 спеціаліст І категорії, «cтарший учитель»

Науково-дослідницька робота «Нащадки Кирила Розумовського  в європейській історії»

Шинкаренко Анна Володимирівна, Чернігівське територіальне відділення Малої академії наук України, Козелецька гімназія №1,11 клас, смт. Козелець

Керівник: Вульвач Тамара Миколаївна, вчитель історії та правознавства, спеціаліст вищої категорії Козелецької гімназії №1

Рахівник відвідувань сайту:

bottom of page